پاورپوینت آموزشی؛ اعدام ممنوع، اما چرا؟ به مناسبت

مهر ۱۷ام, ۱۳۹۳

لوگوی محصول آموزشی اعدام ممنوع، اما چرا؟

لوگوی محصول آموزشی اعدام ممنوع، اما چرا؟

دانلود پاورپوینت ۲۰۱۰ (+)، دانلود پی دی اف (+)

آیا طرفدار مجازات اعدام هستید؟ آیا تا حدودی با مجازات مرگ موافقید؟ آیا فکر می کنید مجازات اعدام، جرم وجنایت را کاهش می دهد؟ آیا فکر می کنید گاهی مجازات اعدام در ایران لازم و ضروری است؟ آیا فکر می کنید اعدام قاتلین( قصاص) حق خانواده های جانباختگان است؟ آیا فکر می کنید اعدام در ملاعام درس عبرتی است برای دیگران؟ آیا فکر می کنید مجازات مرگ برای قاچاقچیان باعث کاهش قاچاق مواد مخدر می شود؟ آیا فکر می کنید کمپین های نه به اعدام فعالیت‌هایی ناسنجیده است؟

اکثر ما ایرانیان لااقل برای یک بار در طول زندگی خود صحنه اسف انگیز و رقت بار اعدام را از نزدیک و یا از دریچه رسانه ها دیده ایم. صحنه ای که ممکن است تا آخر عمر روح و روان بینندگان را درگیر لحظه به لحظه واقعه ای کند که رخ دادنش چه بسا چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد. اما برای کسانی که هنوز به عادلانه بودن قتل در برابر قتل معتقدند، تلخی و عذاب دهنده بودن لحظات مرگ یک انسان در برابر امنیتی که به زعم آنان نصیب جامعه میشود قابل چشم پوشی است . این چشم پوشی و موافقت با اعدام اغلب بر این استدلال استوار است : کسی که می کشد و حتی کمتر از آن یعنی قاچاق می کند و یا مرتکب سرقت مسلحانه و یا تجاوز می شود اصلا حق زندگی کردن و نفس کشیدن ندارد و نبودش برای جامعه بهتر است.اما آیا به راستی  اعدام باعث افزایش امنیت روانی شهروندان و کم شدن جرائم می شود؟ اگر چنین است چرا تنها ۲۰ کشور جهان هنوز اعدام را اجرا می کنند؟ چرا اکثر کشورهای دنیا مجازات مرگ را لغو کرده اند؟ آیا آنان کمتر از جوامعی مثل ایران به امنیت جامعه بهاء می دهند؟ 

ما در این پاورپوینت آموزشی با زبانی ساده و قابل فهم، به کمک تصاویر، جلوه‌ها و طرح‌های جذاب کوشیده ایم شما را در یافتن پاسخ این سوالات و ابهامات یاری رسانیم.

 [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Q_zT-NlTfuY[/youtube]

لازم به ذکر است شهروندیار در ساخت این محصول آموزشی، از منابع متعددی از جمله منابع مطالعاتی بنیاد برومند که حاوی ترجمه ها و مطالب مختلف تحلیلی در این مورد است، بهره گرفته است.

 پیوست:

۱-دریافت فونت پاورپوینت (+)

۲- پاورپوینت چیست و چگونه می توان با آن کار کرد (+)

۳- اگر پاورپوینت اجرا نمی شود، این برنامه مجانی با نام  ۲۰۱۰ powerpoint viewer را دانلود و نصب کنید (+) اگر ۶۰ مگابایت زیاد است می توانید نسخه ۲۰۰۷ این برنامه را (+) دانلود و نصب کنید.

۴- ویدیوی تهیه شده از این پاورپوینت (+) و پی دی اف تهیه شده از آن (+)

 

به صفحه شهروندیار در فیس بوک بپیوندید

به صفحه شهروندیار در فیس بوک بپیوندید

Comments

 1. حسین از تهران says:

  یکی از بهترین کارهایی که تا کنون در مورد اعدام دیدم کار شما بود. از همه کارها مستدلل تر و زیباتر بود همه چی خیلی خلاصه و مفید
  اطلاعات من در مورد اینکه چرا باید اعدام متوقف شود بیشتر شد یک دنیا ممنون

 2. سعید مختارعماد says:

  وقتی قصاص حکم خداست با صدتا دلیل محکمتر هم نمی شود آنرا لغو کرد بخصوص در مورد قصاص که در قرآن هم به آن اشاره شده استاعدام باید تا انجا که ممکن است کم شود اما نباید به جنگ با پیام خداوند رفت

 3. monir says:

  اعدام برای قاچاقچی قاتل و متجاوز لازم است اما نباید در ملاعام باشد چون تاثیرمعکوس دارد.

 4. لادن رنجیانی says:

  دستمریزاد خیلی جالب بود ممنون از تهیه کنندگان

 5. mehdi zandi says:

  edam mamno taht har onvani
  marg bar aghabmandegi

 6. ناشناس says:

  جای شما بودم خودم را جای افرادی میگذاشتم که نزدیکانشون به قتل میرسن و فکر می‌کردم که آیا آنها می‌تونن کمر راست کنن یا نه.. آیا آنها می‌تونن خاطرات تلخ رو فراموش کنن یا نه.. آیا آنها آخرین دقایق زندگی‌ِ عزیزشون رو فراموش می‌کنن یا نه..شما که انقدر فعالانه از مجرمین دفاع می‌کنید کاش ۱ راهکار هم برای التیامِ درد افرادِ آسیب دیده ارائه میدید…

 7. علی احمدیان says:

  آقا ممنون که پاورپئوینت و پی دی اف هم گذاشتید تو سایت دراینحا بخاطر سرعت خیلی پایین اینترنت اصلا نمی شود ویدیو را با کیفیت خوب دید.

 8. رضا says:

  در صد سال آینده با رشد فکری مردم امیدواریم اعدام در ایران نباشد.در شرایط فعلی و با این مردم اعدام لازم و ضروری است.آگر اعدام در ایران قطع شود مثل ملخ به خانه مردم حمله می کنند و هر جنایتی را انجام می دهند.

 9. سعید says:

  جایی در پاورپوینت نوشته بجای اعدام حبس ابد است من تابحال فکر می کردم وقتی کسی می گوید اعدام باید حذف شود یعنی دزدها قاتلها و جنایتکاران و جاسوسان باید آزاد شوند اینجوری همه جا نا امنی می شود ولی حبس ابد بجای اعدام پیشنهاد خوبی است البته بدون عفو

 10. افرا says:

  همیشه گفته اند اگر می خواهید چیزی را خراب کنید از ان بد دفاع کنید و شما دقیقا این کار را کرده اید!
  شما اطلاعات اولیه و بدیهی از ایران ندارید ولی راحت اظهار نظر می کنید فکر کنم فقط اشاره به دو مورد ان کافی است :
  فردی که می تواند در ازای قصاص پول بدهد و ازاد شود فقط در صورت رضایت صاحب حق است نه همینطوری که اکثرا هم این اتفاق نمی افتد!
  دوم اینکه وقتی صاحب حق رضایت بدهد شخص ازاد نمی شود بلکه از جنبه عمومی جرم هم محاکمه شده و باید تقاص بدهد!

  ضمنا سوال اخرم این است اگر شما جای ان شخصی بودید که در خیابان با قمه به وی حمله کردند و حتی حلقه نامزدیش را می خواستند دربیاورند و بیچاره گفته است چند ماه است از خانه جرات نمی کنم بیرون بروم بودید چه نظری داشتید؟
  شما خانواده قاتل را می بینید ولی اثری که بر خانواده طرف دیگر گذاشته شده است را نمی بینید؟ در شوش می دانستید در جلوی شوهران به زنها تجاوز می کرده اند ! می دانید این در فرهنگ ایرانی یعنی چه ؟ این مورد تجاوز گرفته ها و شوهرها ادم نیستند؟ نباید به تبعات کار صورت گرفته بر روی انها فکر کرده اید؟ فکر نمی کنید شاید این اعدام کمی ، فقط کمی التیام بر زخمهایشان باشد؟ فکر نمی کنید دیگر زندگی اینها به حالت قبل باز نمی گردد و اکثرا دچار فروپاشی می شوند؟

 11. ramtin says:

  اگر اعدام راه حل خوبی بود بعد از این همه اعدام دیگه نباید هیچ جنایتی در ایران انجام میشد اما نه تنها جرم و جنایت کمتر نشده که هر روز بیشتر هم می شود .
  *** قابل توجه افرا که کامنت قبلی را گذاشته ****

 12. ordoukhani says:

  با سپاس از زخمت های تو، و ارزوی پیروزی. شاد و تندرست باشی

 13. Brhzad says:

  سلام : چند وقت پیش درجائی شخصی رفته بود ممبر ومیگفت : مردم ایران بسیار مردمان مهربانی هستند ! گفتم حرفت راقبول ندارم گفت چرا گفتم مملکتی که مردمش درخیابانها دریک صحنه اعدام هزارنفرآدم جمع میشود وتماشا میکنند ، شما چگونه میتوانید بگوئید مهربان ؟ توی این مملکتی که من زندگی میکنم اگردرهرگوشه اش یک نفررادرخیا با ن اعدام کنند تمام مملکت زیراعتصا ب میرود واگرشما بگو ئید مردم آلمان مهربانند من ا ذ ت قبول میکنم ولی ایران نه ، چونکه عربها وایرانیها خشن ترین افراد روی زمین هستتد ، واعدام هم هیچکاه ازمیان آنها برداشته نمیشود چونکه حاکمانشان برروی جنازههای آزادیخواهان حکومت میکنند .

 14. ضیاء صدرالاشرافی says:

  اعدام مبارزۀ فیزیکی و سطحی و نه بیولژیکی و اساسی با جنایت است ولی خود بسبب افزایش خشونت در (حد اعلاء ) در جامعه باعث جنایات بعدی است و نه سبب جلوگیری از آن

 15. shahryar Rezwani says:

  man ba edam dar har shekle an mokhalefam,

 16. جان آدمیزاد را شما دولتمردان نالایق ایران نداده اید که آنرا می گیرید! قربانیان عادت کرده به وجود مقتول هم که درغم به قتل رسیدگان اعدام شوندگان می نشینند؛ بهتراست کمی به ریشه های علل فساد و قتل در علوم روانشناسی و جامعه شناسی تعمّق فرمایند! درپایان سپاس از این ابتکار برتر!

 17. […] توضیح: چنانچه در ایران هستید و بخاطر سرعت پایین اینترنت توانایی تماشای این ویدیوی آموزشی را ندارید می توانید در آدرس زیر از نسخه های پاورپوینت و پی دی اف با کیفیت عالی استفاده نمایید http://shahrvand-yar.com/media/4947 […]

 18. حجت says:

  عزیز! کسی که جان فرد دیگری را به ناحق میگیرد باید جانش گرفنه شود تا فرد دیگری جرات نکند جان بیگناهان را بگیرد. آیا این عدالت نیست؟ قصاص فایده ای برای کسی که به قتل رسیده ندارد ولی برای بقای جامعه لازم است.در قرآن نیز آمده است ” فی اقصاص الحیوه” یعنی “در قصاص حیات وجود دارد” حیات برای بقای جامعه و آرامش روانی آن