کارلی لوید بهترین بازیک زن فوتبال جهان در سال ۲۰۱۵

دی ۲۴ام, ۱۳۹۴

کارلی لوید، برنده‌ی بهترین بازیکن زن فیفای امسال، خود را مدیون «استاد»ش می‌داند که از او یک قهرمان ساخت، کسی که از همان ابتدا شاگردش را به صورت قهرمان جهانی می‌دید. کارلی لوید، رویکرد بسیار جالبی نسبت به زندگی دارد. در صفحه‌ی فیس‌بوکش نوشته:
«هرگز نمی‌دانید مسیر، شما را به کدام سمت می‌برد. مسیر من ۱۳ سال پیش آغاز شد. وضعیت بدنی و روحی روانی مناسبی نداشتم، شخصیتم هم چندان چشمگیر نبود. به یک «استاد» معرفی شدم، و زندگی‌ام را عوض کرد. مربی‌ام آقای گالانیس به من گفت اگر توانایی‌ام را به کار بگیرم می‌تواند مرا به تیم ملی معرفی کند. هر چه گفت انجام دادم. او همیشه به من می‌گفت می‌توانم بهترین بازیکن جهان شوم. بدون خجالت می‌گفت. باور نمی‌کردم. در واقع، دیشب که اسمم به عنوان بهترین بازیکن دنیا اعلام شد، اولین باری بود که در این سیزده سال حرف مربی‌ام باورم شد.
مسیر سختی بود. شما دنبال نتیجه‌ی سریع می‌گردید. فکر می‌کنید کم مانده به مقصد برسید ولی در واقع اصلا نزدیک نیستید. باید سرتان را پایین بیندازید و به راه خود ادامه بدهید.
در این مسیر، من زخم خورده‌ام، آسیب دیده‌ام، نیم‌کت نشین شده‌ام، خیلی‌ها به توانایی‌ام شک کردند ولی من به کار ادامه دادم و باز نماندم. اشتیاقی سوزان در من هست که تمرین کنم و سخت‌تر تمرین کنم. پس از دیشب، این اشتیاق شدت گرفته و من حتا سخت‌تر تمرین خواهم کرد. هیچ چیز ارزشمندی در زندگی ساده به دست نمی‌آید. زمان می‌بَرَد. گاهی مسیر کج و پیچ و انحراف دارد. مسیر، هرگز سرراست نیست. باید مسیر مستقیم را تشخیص داد؛ اگر جاده‌ی اصلی را تشخیص دهی و به مسیر برگردی، بالاخره به مقصد می‌رسی.
از مربی‌هایم تشکر می‌کنم، همین طور از هم‌تیمی‌هایم، طرفداران، دوستان و خانواده‌ام، و از نامزدم بی‌نظیرم، با پشتیبانی‌اش. می‌خواستم از جیمز تشکر کنم، از بینش‌اش و بگویم که اگر قرار باشد این مسیر سخت را از اول بپیمایم، همین راه را انتخاب می‌کردم. رضایتی عمیق در این انتخاب و تلاش وجود دارد. 
این جا، فصل بعدی زندگی‌ام آغاز می‌شود.

[KGVID]http://shahrvand-yar.com/m/wp-content/uploads/2016/01/کارگاه-آموزشی-شهروندیار-۲٫mp4[/KGVID]