ایربک های ماشین با این سطح تصادف باز نشده! آیا عادی است؟

دی ۲ام, ۱۳۹۵

[KGVID width=”320″]http://shahrvand-yar.com/m/wp-content/uploads/2016/12/15695472_1544244428922983_804854490195820544_n.mp4[/KGVID]

سالانه ۲۸ هزار نفر در جاده های ایران بر اثر تصادفات خودروها کشته می شوند به نظر شما عادی است که جلوی ورود آخرین خودروهای ساخت جهان را به ایران بگیریم و اندک خودرهایی که به ایران می آیند را گرانتر و بی کیفیت تر بخریم چون شرکت هایی مانند سایپا و ایران خودرو در رقابت با خودرو سازان بزرگ ورشکست نشوند؟ یا کارگران آنها بیکار نشود؟

این استدلالی است که بسیاری از مقامات ایران در توجیه حق انحصار خودروسازان ایرانی می آورند تا شاید آنها روزی به اندازی رقبای خارجی خود قوی تر شوند اما نتیجه ی سالها انحصار آنها نه تنها این خودروسازان وطنی را قوی تر نکرده که آنها را به دلالانی برای واردات خودرو به ایران تبدیل کرده.
تقریبا در هیچ جای دنیای انحصار قائل شدن برای تولیدات داخلی و جلوگیری از ورود کالاهای با کیفیت تر به کشور باعث تقویت قدرت تولیدکنندگان داخلی در مقابل تولید کنندگان خارجی نشده. حق انحصار همواره فساد آور بوده و باعث شده مصرف کنندگان همواره اجناس خود را با کیفیت پایینتر، گرانتر و با انتخاب محدود تر بخرند.
راه حمایت از تولیدات داخلی آزاد کردن قیمت ها، دسترسی به آخرین تکنولوژی های خارجی و سرمایه گذاری بلند مدت روی نیروهای کار خبره و کار آزموده در کنار ثبات سیاسی و اقتصادی است که جای اکثر آنها در ایران خالی است و بالاجبار مصرف کننده ایرانی مبایست بهای آنرا بپردازد.