نگاه آمریکایی و نگاه ایرانی-اسلامی
دوشنبه, ۲ام تیر, ۱۳۹۴ / Tuesday 23 June 2015

96001_469111

نگاه آمریکایی و نگاه ایرانی-اسلامی!
برخورد محترمانه چند جوان آمریکایی و برخورد کینه‌توزانه رسانه ملی

همیشه می‌گویند احترام، احترام می‌آورد، اما در صورتی که ذات اشخاص محترم باشد و هر چیزی را فدای امیال یا توهمات خود نکنند.
وقتی نگاه رسمی یک نظام مملو از کینه و خشونت باشد نتیجه‌اش را در تریبون رسمی آن نظام می‌توان دید.
اول آمدند پخش زنده سرود ملی آمریکا را قطع کردند بعد که دیدند اعتراض فدراسیون بین‌المللی والیبال بلند شده، کار غیر اخلاقی دیگری انجام دادند و آن هم دروغ گفتن بود. گفتند به دلیل اِشکال فنی سرود ملی آمریکا پخش نشده‌است. بعد از بازی هم آمدند تیتری توهین‌آمیز را برای خبر بازی انتخاب کردند. تیتری که یادآور جمله‌ای معروف از بنیان‌گذار جمهوری اسلامی است!

96261_186


والیبال ایران ۳-۰ آمریکا
دقت کنید! آمریکا و نه والیبال آمریکا!
و پشت بندش اون جمله : ” آمریکا هیچ غلطی نتوانست بکند” !
اما والیبالیست‌های آمریکایی چه کردند؟
وقتی دیدند که ماه رمضان است به حرمت تماشاگران، والیبالیست‌ها و همه‌ی کسانی که در ورزشگاه بودند، تا وقتی که صدای اذان از بلندگوی ورزشگاه شنیده نشد آب نخوردند!
و براستی ادب و احترام را باید از این چند جوان والیبالیست آمریکایی آموخت.
یادمان هم نرفته که مسئولین فدراسیون والیبال آمریکا محل برگزاری دور رفت بازی‌ها را “لس‌آنجلس” تعیین کرده بودند چون می‌دانستند جمعیت زیادی از ایرانی‌ها در آن شهر ساکن هستند و می‌توانند براحتی در ورزشگاه حاضر شده و تیم ملی کشورشان(ایران) را تشویق کنند.
همچنین هیچ‌وقت یادمان نمی‌رود که فدراسیون والیبال ایران و ائمه جمعه، نیروی انتظامی و… کل نظام! نیمی از مردم خودمان(زنان) را نگذاشت که به ورزشگاه آزادی برای تشویق تیم ملی خودمان بروند!
کارگاه آموزشی شهروندیار