شهناز اکملی به یک‌سال حبس محکوم شد

شهناز اکملی، مادر مصطفی کریم بیگی (از کشته‌شدگان در اعتراضات عاشورای ۱۳۸۸) به یکسال حبس محکوم شد.

حکم دادگاه بدوی خانم شهناز اکملی به وکیل ایشان ابلاغ شد و ایشان به اتهام فعالیت های تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی (طبق گزارش وزارت اطلاعات) به تحمل یکسال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم شدند. طی این حکم ایشان از هرگونه عضویت در فضای مجازی و عضویت در گروه ها و دسته جات سیاسی منع شده و ممنوع الخروج از کشور شدند.

خانم اکملی پیشتر مورخ ششم بهمن ماه ۱۳۹۵، توسط نیروهای نهاد اطلاعات در محل کار بازداشت و به منزل شخصی اش منتقل شد. ماموران اطلاعات پس از تفتیش منزل، کلیه وسائل شخصی مربوط به خانم اکملی راتوقیف کردند و به همراه ایشان با خود بردند.

خانم اکملی مورخ ۳۰ بهمن ماه ۹۵، با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی موقتا تا زمان برگزاری دادگاه از بند ۲۰۹ زندان اوین آزاد شد.

شهناز اکملی مادر مصطفی کریم بیگی یکی از جان باختگان اعتراضات وقایع ششم دی ماه ۱۳۸۸ است.

مصطفی کریم بیگی در حوالی خیابان نوفل لوشاتو مورد اصابت گلوله از ناحیه سر قرار گرفت. با وجود سکونت وی در تهران، ماموران امنیتی اجازه دفن او را در شهر تهران ندادند، ازاین‌رو خانواده کریم بیگی مجبور شدند او را هنگام غروب آقتاب در شهریار کرج دفن کنند.

خانم اکملی هرسال پیش از برگزاری مراسم یادبود فرزندش، توسط نهادهای امنیتی احضار شده و در مورد محدودیت برگزاری این مراسم تذکر دریافت کرده

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz