بهایی‌ها جشن پیامبرشان را در همه‌ی دنیا جشن می‌گیرند ولی در ایران به خاطر این کار مجازات می‌شوند

بهایی‌ها جشن پیامبرشان را در همه‌ی دنیا جشن می‌گیرند ولی در ایران به خاطر این کار مجازات می‌شوند. کسی که در ایران مغازه‌اش را در این روز تعطیل کند جواز کارش باطل می‌شود. این‌جا کشور اسلامی کویت است، امسال دویستمین سالگرد تولد پیامبر بهاییت در این کشور نیز جشن گرفته شد. کشوری که چند دهه میزبان بهایی‌های ایران بوده است. آن‌ها در کویت اسم‌شان از دانشگاه‌ها خط نخورد و به علت «نقص پرونده» از تحصیل محروم نشدند.

در درازنای تاریخ، گروه بزرگی از زرتشتیان ایران نیز زمین‌ و خانه‌ و کاشانه و فامیل و رفیق خود را مجبور شدند رها کنند؛ آن‌ها از کشور زادگاه‌شان، از کشور زادگاه این دین متواری شدند و با کشتی به هندوستان پناهنده شدند و جمعیت پارسیان هند را ساختند.
چــرا کشور ما با فرزندانش این قدر نامهربان است؟ چرا اسلام در کویت به خطر نمی‌افتد؟ چرا در کویت کسی به آن‌ها نمی‌گوید «حالا چرا این قدر اصرار داری…» «یک کلمه دروغ بگو و راحت شو…»
راستی، اگر شما در خانواده‌ی بهایی به دنیا می‌آمدید آیا وسوسه می‌شدید اعلام کنید که تغییر دین داده‌اید تا از مزایای آن بهره‌مند شوید؟ آیا امکان داشت ارث بقیه‌ی فامیل را صاحب شوید؟

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz